30 Kasım 2010 Salı

MERHABA DOSTLAR....

Selam arkadaşlar nasılsınız inşallah iyisinizdir uzun zamandır sizlerle duygularımızı,çalışmalarımızı paylaşamadık inşallah bundan böyle gerek düşüncelerimizi gerek çalışmalarıızı paylaşmaya devam edeceğim.
      Bu yıl arıcılık adına kötü bir sezon geçirdim hastalıklarla boğuştuk ama bu güne şükürler olsun inşallah önümüz sezon iyi olur temennisiyle diyor yakın zamanda Akçay'a dayımı ziyaret ettim Güre'de ikamet ediyor Kaz Dağlarının etekleri;deniz,orman,kaplıca hepsi bir arada çok güzel vakit geçirdim...
 Çamlıbel Köyün'de çaylarımızı içtik.
 Tahta Kuşlar Köyü Mezarlığ Ali Ekber ÇİÇEK'in mezarı
 yine aynı mezarlıktan bir başka görünüm,
 Etnografya galerisnden,
 Yedi katlı karakovan peteği,


 aynı müzeden,
 Akçay deniz sahili,
 yine Efsane Sarı Kız heykeli önünden bir kare yanımdaki Eniştem Ercüment Bey.
   Daha sonra dayım Abdurrahman Bey beni ünlü sinema ve tiyatro sanatçısı Tuncel KURTİZ'in misafirlerini ağırladığı çiftlik evinin bulunduğu Çamlıbel Köyü'ne götürdü ve o müthiş doğa eşliğinde çaylarımızı yudumladık,daha sonra Türk Halk Müziğinin güçlü sesi O'nu HAYDAR-HAYDAR diye bildiğimiz bestesiyle andığımız ALİ EKBER ÇİÇEK'in mezarının bulunduğu TAHTA KUŞLAR Köyü mearlığında kabrini ziyaret ettik,mezarlık çok entresan  her mezarın başında meyveler,çiçekler,yazmalar bağlanmış şekilde ŞAMAN DİNİNİN ÖZELLİKLERİNİ TAŞIYOR ve ALEVİ Kardeşlerimizin yoğunlukta olduğu bir yerleşim birimi,çok misafirperver kültürlü bir yer zaten kültürlü olduğu bünyesinde bulundurduğu ALİBEY KUDAR ETNOGRAFYA GALERİSİ'nden anlaşılıyor zaten....Resimlerden'de görülecek umarım beğenirsiniz..

5 yorum:

 1. Greetings!!!

  We would like to inform you of a new bee blog…

  “Melissologia H.B.F. the Blog”
  http://melissologiahbf.blogspot.com/


  which is intended for the Internet community in large... that is for all of us interested in bees. Here you will find the updated topics from bee blogs all around the globe. Needless to say that this blog is already included in our list!

  Hope you enjoy “Melissologia H.B.F. the Blog”

  http://melissologiahbf.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 2. Sayın hocam öncelikle güzel paylaşımınız için teşekkür ederim.Arı kayıplarınıza üzüldüm ama telafi edebilirsiniz.Uzun zamandır yazmayınca merakta kaldım.Neyseki sizlerden kaynaklanan problem yok bu sevindirici.Çalışmalarınızda başarı dleklerimle saygılar sunuyorum.

  YanıtlaSil
 3. sevgili yiyenim hasan bey.vaktinizin dar olması sebebiyle sizleri yeterince gezdiremedim.bir dahaki sefere daha detaylı ve verimli bir proğram yaparak sizleri ağırlamak isterim.sevgiyle kalmanız dileğiyle..dayın.abdurrahman..

  YanıtlaSil
 4. Yedi katlı karakovan peteği! Bu ismi siz koydunuz sanırım:)
  Bu eşek arısı yada sarıca arının yaptığı petek değil mi? Üstünde yavrulu gözler bile var! Herkes arıları tanıyacak diye bir şey yok ama mademki bu yuvayı müzede(galeride) sergileyecekler o halde bir bilene sorup doğruyu öğrenip ismine “arı peteği” değil de “7 katlı eşek arısı yuvası” denmesi daha doğru olurmuş değil mi? Sonuçta bu tür yerleri kültürümüze kültür bilgimize bilgi eklemek üzere dolaşmıyor muyuz?
  Selamlar!

  YanıtlaSil
 5. HOCAM HAKİKATEN GÜZEL BİR TATİL YAPMIŞSINIZ.AYRICA ARILARINIZA DA ÜZÜLDÜM AMA SİZ TELAFİ EDERSİNİZ.SAYGILARIMLA

  YanıtlaSil